içerige DAYALI Hedefleme

Ekleyen: admin Ekleme Tarihi: . Eklenen Kategori(ler)Yazılar || Articles

İçeriğe Dayalı Hedefleme Aracı nedir?

 İçeriğe Dayalı Hedefleme Aracı ile, Google Görüntülü Reklam Ağı’nda yayınlanan kampanyalar için teması net olarak belirlenmiş anahtar kelime listeleri oluşturabilirsiniz. İçeriğe Dayalı Hedefleme Aracı’na kelimeler veya kelime öbekleri girdiğinizde, araç size terimlerinizle alakalı bir dizi anahtar kelime önerir ve bu anahtar kelimeleri belirli temalar altında, reklam gruplarında toplar.
Teması net olarak belirlenmiş anahtar kelime listeleri etkili bir içeriğe dayalı hedeflemenin temelini oluşturur. Görüntülü Reklam Ağı’nda hedefleme reklam grubu düzeyinde yapılır. Bu, AdWords’ün bir tema saptamak için ilgili reklam grubundaki tüm anahtar kelimelere baktığı anlamına gelir. Saptanan tema daha sonra alakalı web sayfalarıyla eşleştirilir. Örneğin, yoga gereçleri satıyorsanız, yoga minderleri, yoga kıyafetleri, yoga araçları gibi her bir ürün diziniz için ayrı reklam grupları oluşturmaya vakit ayırmanız gerekebilir. İçeriğe Dayalı Hedefleme Aracı’nı kullandığınız zaman, araç, girdiğiniz her bir ürün kategorisi için teması daha da net belirlenmiş anahtar kelime listeleri oluşturur. Örneğin, araca “yoga minderleri” ifadesini girmek, tasarım ürünü yoga minderleri, kalın yoga minderleri, desenli yoga minderleri vb. gibi daha belirgin reklam grupları oluşturulması sonucunu verir. Bunlar, fazladan trafik ve satış elde etmenize yardımcı olabilecek ancak kampanyalarınızı manuel olarak oluştururken aklınıza belki de hiç gelmeyecek ayrı reklam gruplarıdır.

admin

This information box about the author only appears if the author has biographical information. Otherwise there is not author box shown. Follow YOOtheme on Twitter or read the blog.
google-reklam-iru