Reklam Önizleme

Ekleyen: admin Ekleme Tarihi: . Eklenen Kategori(ler)Yazılar || Articles

Reklamınızı bulma

Metin reklamınızı oluşturduktan sonra, büyük olasılıkla reklamınızın Google’ın arama sonuçlarında nasıl göründüğünü merak edeceksiniz. Veya yalnızca reklamın gerçekten yayınlandığından emin olmak isteyebilirsiniz. Bunu yapmanın en iyi iki yolu, Reklam Önizleme ve Teşhis Aracı’nı kullanmak ve hesap istatistiklerinizi kontrol etmektir.

Reklamınızı, performansını etkilemeden kontrol etme

Çok cazip olduğunu biliyoruz. Ancak, reklamınızı kontrol etmek için normal bir Google araması yapma dürtüsüne yenilmemek en iyisidir. Reklamınızı tetikleyen aramalar yaparak, tıklamalar olmadan gösterimler biriktirirsiniz. Bu, tıklama oranınızı düşürebilir ve reklamınızın olması gerektiği kadar sık görünmesini engelleyebilir. Ayrıca, Google aramayı kullanarak kendi reklamınızı defalarca arar ancak hiç tıklamazsanız, reklamınızı bir daha göremeyebilirsiniz. Çünkü, Google’ın sistemi, ilgilenmediğinizi düşünerek reklamlarınızı göstermeyi bırakır. Reklamınızı kontrol etmenin en iyi iki yolu aşağıda açıklanmıştır:
  • Reklamınızın belirli bir arama sorgusu için arama sonuçlarının neresinde göründüğünü öğrenmek için Reklam Önizleme ve Teşhis Aracı’nı kullanın. Bu, reklamınızın bağlam içinde nasıl göründüğünü kontrol etmenin kolay bir yoludur ve Araç, gösterim almadan bir Google aramasıyla tam olarak aynı sonuçları verir. https://www.google.com.tr/AdPreview Yeni Pencere adresini ziyaret etmeniz veya AdWords hesabınızın üst kısmındaki Araçlar ve Analiz sekmesinde,Reklam Önizleme ve Teşhis Aracı‘nı tıklamanız yeterlidir. Üst kısımda ilgili seçenekleri belirttikten sonra, herhangi bir yerde tam olarak hangi reklamların girdiğiniz arama terimi tarafından tetiklendiğini görebilirsiniz.

Reklam Önizleme ve Teşhis aracı verileri

Finding your ad
 
Şimdi deneyin
 

İpucu

Reklamınızla belirli bir dili, yeri veya cihazı hedeflediyseniz, Aracı kullanırken bu bilgileri seçtiğinizden emin olun. Örneğin, reklamınızı yalnızca Los Angeles’taki müşterilere görünecek şekilde hedeflediyseniz, “Konum” açılır menüsünde Amerika Birleşik Devletleri > California > Los Angeles seçeneğini belirtmeniz gerekir.
  • Reklamlarınızın müşterilerden trafik alıp almadığını görmek için hesap istatistiklerinizi kontrol edin. AdWords hesabınıza giriş yapın veKampanyalar sekmesini tıklayın. Her bir sekmede tıklamalarınız,,gösterimleriniz, tıklama oranlarınız (CTR) ve daha pek çok metrikle ilgili ayrıntı bilgiler veren istatistikler görürsünüz. Reklamlarınızın gerçekten yayınlanıp trafik aldığından emin olmak için bu bilgileri kullanabilirsiniz.

Hesap istatistikleri

Finding your ad
 
Şimdi deneyin
 

İpucu

Reklamınızı kısa bir süre önce oluşturduysanız veya değiştirdiyseniz, reklamın Google Ağı’ndaki sitelerde görüntülenebilmesi için reklam yönergelerimize uygun olduğunun onaylanması gerekir. Reklamınızın incelemede olup olmadığını görmek için AdWords hesabınızın Reklamlarsekmesinin “Durum” sütununa bakabilirsiniz. Reklam onay süreci ile ilgili daha fazla bilgi edinin.

Sonraki adımlar

  • Hala net olmayan noktalar mı var? Reklamınızı görememenize yol açabilecek diğer nedenleri öğrenmek için sorun gidericimizi kullanın.

Etiketler:, , , ,

admin

This information box about the author only appears if the author has biographical information. Otherwise there is not author box shown. Follow YOOtheme on Twitter or read the blog.
google-reklam-iru