Yerlesim hedefleme

Ekleyen: admin Ekleme Tarihi: . Eklenen Kategori(ler)Yazılar || Articles

Yerleşim hedefleme ile içeriğe dayalı hedefleme arasındaki fark nedir?

 İçeriğe dayalı hedefleme
İçeriğe dayalı hedefleme, reklamlarınızın, reklamlarınızla eşleşen içeriğin yanına yerleştirilmesi için anahtar kelimelerinizin kullanılması anlamına gelir. Örneğin, dijital fotoğraf makinesi reklamı yapmak için bir reklam grubu oluşturduğunuzu ve bu reklam grubunun dijital fotoğraf makineleri ve fotoğraf makinesi çantaları gibi sizin seçtiğiniz anahtar kelimeleri içerdiğini varsayalım. Aynı temalara sahip Google Görüntülü Reklam Ağı sitelerini belirlemek ve reklamınızı o sitelere yerleştirmek için içeriğe dayalı hedefleme kullanılır. Bu, fotoğraf makinesi ekipmanlarıyla ilgili bir web sayfası, amatör fotoğrafçıların oluşturduğu bir tartışma grubu veya dijital fotoğrafçılıkla ilgili bir e-posta ya da bülten olabilir. Bir reklam grubu anahtar kelimeler içerdiğinde ve kampanya ayarları sayfasında Görüntülü Reklam Ağı “etkinleştirildiğinde” her zaman içeriğe dayalı hedefleme kullanılır. İçeriğe dayalı hedefleme, yalnızca anahtar kelimeler içeren reklam gruplarının yanı sıra hem anahtar kelimeler hem de yerleşimler içeren reklam gruplarıyla da çalışabilir. Yerleşim hedefleme Yerleşim hedefleme, Görüntülü Reklam Ağı’nda reklamlarınızı görmek istediğiniz yerleri ayrı ayrı seçmenizi sağlar. Reklamlarınızı görüntülemek için alakalı yerler ararken yalnızca yönetilen yerleşimlerinize bakarız. İçeriğe dayalı hedeflemeden farklı olarak, anahtar kelimeler gerekli değildir. Yerleşim, bir web sitesinin tamamı ya da bir sitenin alt kümesi olabilir. Örneğin, futbol ayakkabıları satıyor ve reklamınızın futbolla ilgili belirli bir web sitesinde veya bir gazetenin yalnızca spor sayfalarında görünmesini istiyorsanız, yerleşim hedefleme, bu siteleri manuel olarak seçmenize yardımcı olabilir. Yerleşim hedefleme ile ilgili olarak bilmeniz gereken birkaç nokta aşağıda açıklanmıştır:
  • Bir sitenin yerleşim hedeflemede kullanılabilir olması için Google Ağı‘nın bir parçası olması gerekir.
  • AdWords Yerleşim Aracı, yeni bir kampanya veya reklam grubu oluştururken reklamınız için kullanılabilir yerleşimler bulmanıza yardımcı olabilir.
  • Tüm AdWords reklamlarında olduğu gibi, reklam alanı için diğer reklamverenlerle rekabet edersiniz. Çok iyi bilinen ve popüler siteleri seçerseniz, reklam konumunu kazanmak için daha yüksek bir ücret ödemeniz gerekir.

admin

This information box about the author only appears if the author has biographical information. Otherwise there is not author box shown. Follow YOOtheme on Twitter or read the blog.
google-reklam-iru